Kõik abielusõrmustest: Kuld või plaatina?

“Väärismetallid ei roosteta ning säilitavad oma sära pikaks ajaks. Seepärast on väärismetall esimene valik abielusõrmuste valmistamisel.”

Sõrmused sümboliseerivad kontiinumi, mis on ilma alguse ja lõputa tänu oma ümarale kujule. Abielusõrmused sümboliseerivad midagi igavest – need sümboliseerivad lõpmatut armastust oma partneri vastu. Pärast abielu sõlmimist peaksid Teie sõrmused saatma Teid kogu elu ning seega on äärmiselt tähtis, et abielusõrmused on tehtud vastupidavast materjalist.


Väärismetallid

Seepärast, kasutatakse ainult väärismetalle nagu kuld, hõbe, plaatina ja palladium abielusõrmuste tegemiseks. Väärismetallid ei roosteta ning säilitavad oma sära pikkadeks perioodideks.


Helehall ja valge plaatina

Plaatina on kõige kõrgema kvaliteediga metall antud grupist. Tänu tema elastsusele on seda kerge vormida ning töödelda. Valmis juveelehted valmistatud plaatinast on robustsed ning neil on helehall või valge värvus. See teeb plaatina abielusõrmused ideaalseks valikuks kui soovitakse abielusõrmuseid igaveseks armastuseks.


Helehall pallaadium

Pallaadium on samuti osa plaatina metalligrupist. See on helehalli värvi ja on väga sarnane plaatinale. Pallaadiumil on sarnased omadused nagu plaatinal, aga see on kergem ning ka soodsam.


Kuld ja kulla erinevad värvid

Enim tuntud ning kõige populaarsem väärismetall plaatina ning pallaadiumi kõrval on kuld. Ühendades kulla teiste metallidega, et luua nii öelda sulameid, on kullast võimalik luua erinevaid värvi ehteid, pakkudes erakordselt suurt potentsiaal abielusõrmuste disainimisel.

 

Kulla puhul enamus inimesed mõtlevad esmalt klassikalise kollase kulla peale, mis on sarnane päevalilleõli värviga. Peale kollase kulla on ka punane, roosa, roheline, valge ning hall kuld. Need nii-öelda sulamid võimaldavad kullale erinevat värvi toone. Sulam on kombinatsioon kahest või enamast metallist. Kuna kuld on loomult väga pehme metall, siis peab kulla sulamisse lisama teisi metalle, et seda oleks kergem töödelda. Lisatakse tavaliselt hõbedat, vaske ja tsinki. Spetsiifilisi uusi värvinüannse saab leiutada sedaviisi kullaga.

 

Punane kuld on sulam, mis koosneb puhtast kullast, vasest ja tihtipeale ka hõbedast.

Kollane kuld on sulam, mis jäljendab kulla naturaalset värvust, aga mis tegelikult koosneb ka hõbedast ja vasest. Üldiselt saab öelda, et mida vähem kulda on sulamis, seda intensiivsem on kollase kulla värv.

Roheline kuld on sulam, mis koosneb hõbedast ja kullast suhtega 1:1.

Valge kuld ja hall kuld on tegelikult värvusetud kullasulamid, mis leiutati 20. sajandi alguses kui plaatinale soodsa alternatiivina.


Kullasulamitest

 

Numbrid 750 kuld, 585 kuld, 376% kuld ja 333 kuld tähistavad, kui palju kulda sulam sisaldab. Maksimum kogus kulda on 1000 ehk siis 100% kulda. 750 kuld tähistab, et sulamis on 75% kulda ja 25% muud metalli.