Kõik pärlitest
Looduslikud pärlid on nii harvaesinevad, et tänapäeval on enamus neist „kasvatatud“. Et pärleid kunstlikult kasvatada, pannakse karpi väike võõrkeha, mida mollusk siis aja jooksul hakkab mineraalide ja proteiinidega katma. Neid kihte nimetataksegi „pärlmutriks“. Sellest pärineb ka pärlite kaunis sära ja värv.
Качество
Kuigi mingeid standardseid hindamismooduseid pärlitele ei ole, kinnitame, et iga meilt ostetud pärl vastab meie kõrgetele kvaliteedinõudmistele. Meilt võite alati saada teavet erinevate pärliliikide ja nende kvaliteedi kohta.
Värv
Pärli üldist värvi võib nimetada ka põhitooniks. Tüüpilised värvid pärlitel on valge, kreemikas, kollane, roosa, hõbedane või must. Neil võib olla ka sekundaarne- või kõrvaltoon. Sea on näha kui valgus peegeldub pärlilt tagasi. Näiteks võib pärlikee tunduda valge, kuid lähemal uurimisel ilmneb ka roosakas kõrvaltoon.
Läige
Pärlitel on erakordne sügav ja intensiivne läige. Selline efekt tekib kui valgus peegeldub tagasi paljudelt pärlmutri kihtidelt. Arvesta sellega, et mida suurem pärl, seda rohkematest kihtidest see koosneb ning intensiivsemalt särab. Võrdle 5mm magevee pärlit 10mm lõunamere pärliga ja sära erinevus ning pärlmutrikihtide rohkus on ilmselge.
Форма
Kõige haruldasemaks võiks lugeda täiesti ümarat pärlit. pärleid mille kuju ei ole ümar või sümmeetriline loetakse madalama kvaliteedilisteks. Akoya-, tahitian, ja lõunamerepärlid ehetel on kõige ümaramad. Mageveepärlitel aga esineb kergeid kõrvalekaldeid ning on ovaalsemad või tilgakujulised.
Pärli pind
Kui pärl karbis areneb, siis ei pruugi pärlmutrikihid alati ühtlaselt kinnituda. Vahel on näha täpikesi või mullikesi. Kõige siledama pinnaga pärleid loetakse kõige kvaliteetsemateks ja tagaotsitumateks. Meie võime pakkuda teile väga erineva pinnakvaliteediga pärleid.
Разме́р
Pärli suurus sõltub suuresti selle tüübist. Mageveepärlite suurused jäävad üldiselt vahemikku 3.0 – 8,5 mm. Lõunamere- ja tahhiitipärlite suurused võivad küündida 13mm-ni.
Kui pärleid korralikult hooldada, on nad igavesed. Kõige parem moodus oleks kanda pärleid võimalikult tihti, sest keha hoiab need oma naturaalsete õlidega säravana. Kuid siiski on tähtis, et neid hoitaks eemale kodukeemiast, parfüümidest, meigist ja juukselakist. Keemilise ühendid viimastes võivad tuhmistada pärlite sära. Soovitatakse, et end valmis seades oleksid pärlid viimased mille kinnitad, tagasi tulles esimesed mis eemaldad. Enne karpi tagasi panemist, pühi nad kergelt pehme lapiga puhtaks ja aseta teistest ehetest eraldi, et vältida pinna vigastusi. Ehete puhastamiseks soovitame TownTalk ehete poleerimislappi.