E-R: 10:00 – 19:00 ; L,P: 11:00 – 19:00
T1 – Peterburi tee 2

Kõik abielusõrmustest: Kuld või plaatina?

Soovite või planeerite abielusõrmuseid osta, aga ei tea täpselt mis materjal oleks Teie jaoks kõige parem? Uurime lähemalt erinevate väärismetallide omadusi.

Kulla erinevad värvid

The most well-known and popular precious metal alongside platinum and palladium is gold. By combining gold with other metals to create alloys, it is possible to create jewelry of different colors, offering an exceptionally high potential for designing wedding rings.

Kulla puhul enamus inimesed mõtlevad esmalt klassikalise kollase kulla peale, mis on sarnane päevalilleõli värviga. Peale kollase kulla on ka punane, roosa, roheline, valge ning hall kuld. Need nii-öelda sulamid võimaldavad kullale erinevat värvi toone. Sulam on kombinatsioon kahest või enamast metallist. Kuna kuld on loomult väga pehme metall, siis peab kulla sulamisse lisama teisi metalle, et seda oleks kergem töödelda.

Red gold on sulam, mis koosneb puhtast kullast, vasest ja tihtipeale ka hõbedast.

Yellow gold on sulam, mis jäljendab kulla naturaalset värvust, aga mis tegelikult koosneb ka hõbedast ja vasest. Üldiselt saab öelda, et mida vähem kulda on sulamis, seda intensiivsem on kollase kulla värv.

Green gold on sulam, mis koosneb hõbedast ja kullast suhtega 1:1.

White gold and grey gold on tegelikult värvusetud kullasulamid, mis leiutati 20. sajandi alguses kui plaatinale soodsa alternatiivina.

Gold alloys

Numbrid 750 kuld, 585 kuld, 376 kuld ja 333 kuld tähistavad, kui palju kulda sulam sisaldab. Maksimum kogus kulda on 1000 ehk siis 100% kulda. 750 kuld tähistab, et sulamis on 75% kulda ja 25% muud metalli. Kulla värv ei sõltu toonist.

Platinum

Platinum is kõige kõrgema kvaliteediga metall antud grupist. Tänu tema elastsusele on seda kerge vormida ning töödelda. Valmis juveelehted valmistatud plaatinast on robustsed ning neil on helehall või valge värvus. See teeb plaatina abielusõrmused ideaalseks valikuks kui soovitakse abielusõrmuseid igaveseks armastuseks.

Palladium

Pallaadium on samuti osa plaatina metalligrupist. See on helehalli värvi ja on väga sarnane plaatinale. Pallaadiumil on sarnased omadused nagu plaatinal, aga see on ka kergem ning ka soodsam.

en_USEnglish
All about wedding rings: Gold or platinum?

Product added to cart